Advent plný zázraků v ZŠ TRNKA! DĚKUJEME!!!

Vánoční atmosféra přispěchala tento rok do TRNKY už před zahájením adventu – výrobou adventních věnců pod vedením paní vychovatelky Jarky Rampasové společně řada rodičů a dětí zahájila předvánoční čas. Stejně tak si mohly děti v průběhu adventu vyzkoušet zdobení perníčků spolu s profesionální cukrářkou či vyfukování vánoční ozdoby ze skla se zkušeným sklářem.

Před prázdninami absolvovaly děti z TRNKY vánoční dílničky – každý si dle svého uvážení vybral dvě, kde si pod vedením paní učitelek, vychovatelek, paní ředitelky, rodičů dětí nebo dokonce páťáků mohl každý vytvořit něco speciálního (svíčku, mýdlo, přání, andílka z knihy, vánoční stromeček, atd.). 

Už od začátku adventu se každé školní ráno scházela celá škola v jedné třídě, kde všichni žáci společně vyslechli jeden vánoční příběh – v letošním roce jsme zvolili příběhy o slavení Vánoc v různých koutech světa, a zjistili jsme, jak se vánoční zvyky a tradice v jednotlivých zemích liší. 

Věděli jste, jak se slaví Vánoce v Beninu? Proč se v Holandsku v období Vánoc vyskytuje „Černý Petr“? Víte, co je piňata a jak vypadá hra na „hledání noclehu“ typická pro Mexiko? A slyšeli jste o tom, jaké dárky si dávají lidé v Indii? Na všechny tyto otázky odpověděly společně připraveným divadelním představením „Světové Vánoce“ děti z TRNKY. Sál byl plný rodičů, prarodičů a přátel naší školy, a vánoční atmosféru jste mohli cítit v každé minutě společně stráveného času. Každý žák měl podle svého výběru možnost ve hře účinkovat, podílet se na výrobě kulis, zpívat či hrát na hudební nástroj, přinášet a starat se o kulisy, atd. Každý byl nepostradatelný. Jednotlivé scénky ze čtyř světových kontinentů byly navázány zpěvem vánočních písní, a to hned v několika jazycích. Hudebně celou hru doprovázel náš učitel hudební výchovy, Vašek Nekolný. Na dobrovolném vstupném se sešla neuvěřitelná částka 11.611,- Kč. Děkujeme, velmi si vážíme veškeré podpory! 

Ještě před štědrým dnem se na transparentním účtu spolku Trnkový květ (zřizovatel ZŠ TRNKA)  začaly hromadit vánoční dárky – srdečně děkujeme všem drobným i větším dárcům za jejich podporu a projevenou důvěru. A protože v TRNCE věříme na zázraky, jeden se stal – obrovský dík patří Nadaci Blíž k sobě, která věnovala pro rekonstrukci budovy neuvěřitelnou částku 200.000,- Kč. Jsme opravdu vděční Vám všem, pouze díky Vám můžeme oznámit, že částku, která je potřebná pro rekonstrukci dvou tříd (1. a 6. třídy) a přilehlé chodby JIŽ MÁME POHROMADĚ!! V průběhu prosince se podařilo spolku získat stavební povolení a tak v lednu 2019 začne v ZŠ TRNKA pracovat stavební firma. Držte nám palce, ať vše stihneme tak, jak máme naplánováno. A protože neradi zahálíme, rovnou začínáme s plány na další etapu.

Děkujeme, že jste s námi!

Tým ZŠ TRNKA a spolku Trnkový květ