Duben v TRNCE

V dubnu je v TRNCE opět rušno!

Od 19. do 22. dubna jste mohli v TRNCE potkat ochotné dobrovolníky s malířskou štětkou, hadrem, krumpáčem či hráběmi. Probíhaly zde totiž brigády na výmalbu budoucí první třídy, místností pro školní družinu a na úpravu zahrady – srovnání části terénu a následné osetí travním semenem. Vše se podařilo nad očekávání – na výsledky společné práce se můžete podívat do naší fotogalerie. Děkujeme moc rodičům našich žáků a přátelům TRNKY za jejich nadšení. Velice si vážíme času, který jste škole věnovali.

Ve čtvrtek si brigádníci a další návštěvníci TRNKY mohli odskočit na přednášku o autoritě ve výchově a vzdělávání v podání pana PhDr. Martina Strouhala, Ph.D. Dozvěděli jsme se především, jak se vnímání autority proměnilo v průběhu vývoje společnosti a mnozí z nás odcházeli s nejednou inspirací do své práce. Přednáška byla realizována s podporou grantu města Dobříše. Děkujeme.

Tento týden probíhají v naší škole projekty k tématu Dne země. V pondělí jsme zrealizovali celoškolní projekt o tříděném odpadu. Na to, jak se děti vypořádaly s naší velmi znečištěnou zahradou a jak společně pracovaly ve skupinkách napříč třídami na témata jednotlivých druhů odpadků, se můžete podívat ZDE. Na poznatky z pondělí navážeme ve středu. Společně vyrazíme ven, kde budeme zkoumat zásahy člověka do přírody. Pro děti bude připraven projekt zaměřený na ochranu životního prostředí.