Invisible World zahráli v TRNCE!

V úterý 20. listopadu v podvečerních hodinách do ZŠ TRNKA zavítalo úspěšné hudební seskupení Invisible World. Kromě kontrabasisty a skladatele Tomáše Lišky je součástí tohoto seskupení i známý český jazzový bubeník Kamil Slezák, na housle hraje z Turecka pocházející Efe Turumtay a na akordeon Nikola Zarić ze Srbska. Autorské skladby mísí prvky jazzu, komorní hudby a world music z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu. Tomáš Liška s Invisible World byli nominováni na cenu Anděl v kategorii Jazz a mají za sebou řadu úspěšných zahraničních turné.

Do improvizovaného sálu v jídelně školy přišlo několik desítek posluchačů, kteří zaplnili všechna volná místa. Živá, energická, místy tajuplná hudba promísená vtipným komentářem Tomáše Lišky byla pro přítomné nevšedním kulturním zážitkem. Věříme, že si v ZŠ TRNKA budeme moci brzy Invisible World poslechnout znovu. Koncert se konal za laskavého přispění města Dobříše. 

Dagmar Červenková, 

za spolek Trnkový květ