POVEDLO SE!

Je úterý, 19. prosince 2017, téměř 17 hodin a sál Kulturního domu na Dobříši je už plný rodičů, sourozenců, babiček a dědečků, přátel dětí i TRNKY, a hlavně očekávání. Světla se zhasínají. Začíná vánoční představení dětí z TRNKY – ANDĚLÉ NA VÁNOČNÍ POUTI

Andělé nás provázejí pěti příběhy z našeho každodenního života. Rozdávají semínka usmíření a klidu v hádkách, stejně jako uzdravují nemoci a zranění, pomáhají lidem oslavovat Vánoce hudbou, i v řešení složitých životních situací, jako je ztráta práce otce vícečlenné rodiny, a kontrolují, zda je v předvečer Vánoc vše v každé rodině v pořádku.

Scénky jsou navzájem provázány zpěvy známých koled, k té poslední, autorské koledě Ládi Svobody, se přidává už i celé publikum. Vánoční atmosféra se na diváky valí ze všech stran, umocňují jí nádherné kulisy a věrné kostýmy. Diváci ji oplácejí vřelým potleskem. Každý žák má svou roli, která je v celém příběhu nepostradatelná. 

Hledáte-li nervozitu, hledáte marně. Všichni aktéři využili svého potenciálu, mluvili zvučně, nahlas a vše si dokonale pamatovali. 

Velký dík patří všem dětem TRNKY za strhující výkon, paní učitelkám a vychovatelkám z družiny za výborný scénář, režii a hudební doprovod, Petře Růžičce za kostýmy, Fanče Vandasové za vedení výroby kulis a všem drobným pomocníkům a rádcům.

Laťka je v TRNCE nastavená vysoko, jak ji příští rok překonáme?