PROJEKT – 17. listopad 1989

Ve čtvrtek 16.11. jsme v TRNCE měli PROJEKTOVÝ DEN, kde jsme si připomněli, co se stalo 17.listopadu 1989 a proč to bylo a je důležité pro nás všechny i dnes. Bavili jsme se o tom, jak vypadal život před rokem 1989 a co se změnilo.

My vyučující jsme předvedli scénku ze školních lavic ještě z doby totalitního režimu (pod skvělým vedením soudružky učitelky Sáry). Spoustě věcí jsme se smály, ale na druhou stranu jsme rády, že v současnosti to tak už není.

Děti pak ve skupinkách připravily vlastní scénky ze života před rokem 1989 – jednalo se o situaci nakupování v obchodu zeleninou, překračování státních hranic nebo udávání státní bezpečnosti. Na závěr dopoledne děti vytvořily matrice pro tisk. Znázorňovaly symboly typické pro rok 1989 – klíče, postavy na demonstracích, vlajky…. Všechny společně tvoří jeden grafický tisk. Je k vidění na chodbě školy.

SW, JZ