Školní rok na startu v TRNCE

Opět po roce se na zahradě TRNKY sešli žáci ZŠ TRNKA a jejich rodiče, aby přivítali nový školní rok a nové prvňáčky. Naše škola se opět rozrostla o 16 dětí a jejich rodiče, o další učitele a učitelky, asistentky a vychovatelky školní družiny. Přivítání bylo pod taktovkou nové paní ředitelky, Jany Derflové. Po seznámení nováčci objevili svou třídu, kde paní učitelka Sára poztrácela písmenka. Prvňáčci usilovně hledali písmenko, kterým začíná jejich jméno. Zjišťovali, že se svým písmenem mnohdy nejsou sami. Skupinky se znovu přelévaly podle toho, jakou má kdo oblíbenou barvu. V první školní den se nenudili ani rodiče nových žáčků. Jejich úkolem bylo sepsat svá přání pro děti do dopisů, které následně vložili do krabičky. Až se děti v první třídě naučí číst, krabičku otevřou a dopisy si společně přečtou. Paní učitelka pasovala děti na prvňáčky speciální velkou tužkou, se kterou děti mohou zítra pracovat.

V září se máme na co těšit! Prvňáčci se budou seznamovat s novými kamarády, paní učitelkou, asistentkou, novým prostředím a vším, co s sebou začátek školní docházky přináší. Čtvrťáci a páťáci budou poznávat krkonošskou přírodu na túrách s průvodcem KRNAPu, mohou se těšit na exkurzi ve výrobě RAUTISu. Třeťáci budou podnikat výlety v okolí Bohutína a mimo jiné se podívají, jak se mele mouka ve mlýně. Druháci se chystají na celoroční projekt „Cestování po světě“, který zahájí v Čími. Hlavní náplní našich výjezdů bude užívání si sama sebe po prázdninách, další posilování vzájemných vztahů, schopností spolupráce a „třídní ladění“. Hned první týden v září také zahájíme plavecký výcvik.

Držte nám palce, ať se vše dobře vydaří a děti si přivezou z cest a z prvních týdnů ve škole zajímavé poznatky, nová i pevnější přátelství a neobyčejné zážitky!

Tým ZŠ TRNKA