Expedice

CO JE EXPEDICE?

Expedice je třítýdenní projekt celého druhého stupně, pro který jsme se inspirovali od školy da Vincia od Přírodní školy. Probíhá v červnu každého roku.

Studenti i učitelé nejprve navrhnou témata, která by mohla ostatní druhostupňové vzhledem k lokalitě výjezdu nebo jejich zájmům lákat. Poté hlasujeme a vybíráme finálních 5-6 témat. Každý navrhovatel tématu si musí pro své téma získat „garanta” z řad učitelů, který bude v průběhu expedice maximální podporou pro práci v dané skupině. Pro vstup do vybraných skupin je třeba napsat kvalitní motivační dopis dle kritérií. Skupiny si v květnu volí demokraticky kapitána a podkapitána, kteří zastávají ve skupinách vedoucí, avšak stále velmi partnerskou roli.

25.07. 2024
Naši historicky první expedici jsme během výjezdu strávili na Turnovské chatě u Příchovic na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Z mnoha vymyšlených témat bylo nakonec žáky zvoleno těchto pět expedičních témat: Bezobratlí, Krakonoš a lyžníci, Malování v plenéru, Charitativní sbírka na kolech a Sklářství. Po třech týdnech usilovné práce byly prezentovány výstupy jednotlivých skupin.
25.07. 2024
Historicky druhý expediční výjezd jsme si užili v penzionu Alešův dvůr na Třeboňsku. Z bohaté nabídky témat si žáci zvolili následujících šest expedičních témat: Graffiti, Houby, Míčové hry, Pěší turistika, Pomáháme v záchranné stanici a Travel blogger.
25.07. 2024
Třetí expediční výjezd jsme strávili ve Vebrových boudách v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Letos si žáci ze svých i učitelských návrhů vybrali těchto pět expedičních témat: Krajinomalba, Lifestyle - psychické a fyzické zdraví, Vysokohorská turistika, Řopíky a Sebeobrana.