02.09. 2024
Pozdrav Betě!
Koncem června jsme s velkou hrdostí vyprovodili naše deváťáky z TRNKY. Dnes na ně myslíme jako na čerstvé prváky na středních školách. Ať už je jejich kroky zavedou kamkoli, přejeme jim na jejich cestě radost z nových objevů a prima přátele. Trnkový tým
První školní den 24/25
ZŠ Trnka dnes odstartovala svůj 9. školní rok. Již tradičně jsme se sešli na zahradě školy, abychom přivítali nejen nové prvňáčky, ale i všechny ostatní trnkové školáky. S přáním všeho dobrého do nového školního roku přišel i pan místostarosta Tomáš Vokurka. Všechny třídy kromě prvňáčků teď čekají adaptační pobyty a my jim přejeme, aby se všichni co nejlépe naladili na další společnou školní cestu!
Ještě než se všichni sejdeme...
V posledních dvou dnech před příchodem žáků do školy to v TRNCE bublá. Vrcholí přípravy na adapťáky jednotlivých tříd. V trnkové lednici i v krabicích pod schody jsou zásoby na příští týden pro vaření deváťáků na chatě Sokolka v Jizerských horách. Zkuste hádat, co budou mít na jídelníčku? Malá nápověda t dnešního nákupu…. 5 kg bramborových noků, 5 litrů rajčatové omáčky, 2 kg eidamu, 3 kg špaget, 8 balíčků kuřecích paliček, 4 kg brambor…. A taky 3 kg cereálíí, 10 k mléka a 15 závinů s málem a tvarohem. Připravuje se a ladí rozvrhové téma a projektový týden Globální výzvy, zároveň se montují nové žaluzie do 3. třídy. Proběhla i první letošní trnková snídaně s milou (malou) návštěvou a také společné přemýšlení nad tématem kyberšikany. Už se na všechny školáky těšíme!
02.09. 2024
Trnkový výjezd
Přípravný týden je v Trnce v plném proudu. Máme za sebou třídenní společný pracovní pobyt, kde jsme se kromě různých porad, setkání a plánování věnovali také kurzu Nenásilné komunikace, kterým nás provedla Helena Kurzweilová. Bylo to velmi obohacující, přínosné a propojující a jsme rádi, že toto jako tým můžeme zažívat.
Kroužky pro děti
Milí rodiče, v detailu naleznete letošní trnkovou nabídku kroužků pro děti i dospělé.
Radkin Honzák Jak žít zdravé vztahy - o kořenech konfliktních situací
17.9. od 18 hodin v Kulturním domě proběhne povídání na téma Jak žít zdravé vztahy - o kořenech konfliktních situací předního českého psychiatra, učitele, publicisty, popularizátora psychosomatických témat, milovníka a tvůrce haiku, veselého, moudrého a pokorného muže MUDr. Radkina Honzáka. Přijďte!
Současný svět očima Erika Taberyho
Přední český novinář, publicista a šéfredaktor týdeníku Respekt, autor knižního rozhovoru se Zuzanou Čaputovou se bude 17.10. od 18 hodin v Kulturním domě zamýšlet nad současným světem. Moderují Ema Klvačová a Štěpán Böhm.
Benefiční koncert pro TRNKU 2024
Téměř třicetihlavé hudební těleso Spojené kroužky, komorní Vrásky z lásky, podivuhodně sladěný pěvecký sbor dospěláků a elektrizující kapela dětských rockerů! To vše jsme zažili v neděli 9. června 2024 v zahradě Restaurace Krmelec v Dobříši. Je vidět, že muzika v Trnce vzkvétá a malí i větší hudebníci cvičili po celý školní rok. Dík za skvělou a povzbuzující atmosféru. Do kasičky jsme pro školu vybrali 14987,- Kč!!! Chcete také hrát nebo zpívat? V Trnce je prostor pro děti i dospělé. Koncem prázdnin bude spuštěno přihlašování na nový rok. Můžete se přidat. http://www.zstrnkadobris.cz/domu/krouzky/
22.07. 2024
Den 1.stupně s IZS
Den 1.stupně s IZS (integrovaným záchranným systémem) byl právě zahájen. Děti se ve smíšených skupinkách během dopoledne prostřídají na 7 stanovištích v Anglickém parku a na parkovišti před ním - Hasiči, Policie, Záchranka, Resuscitace, Úrazy a zlomeniny, Telefonní čísla a Poučení na prázdniny.
22.07. 2024
Maskovačka 2024
V posledním školním týdnu čekalo druhostupňové žáky překvapení. Maskovačka! Všude spousta krve, spálenin, dokonce dva lidé, kteří nedýchají! Už jste někdy viděli, jak člověk upadá do hypoglykemického šoku? Museli jste ve třech udržet nepřímou masáží srdce člověka při životě celých 15 minut než dorazila záchranka? Honili jste po místě nehody člověka v šoku, který na Vás řval, že jste zlí a nedostatečně pomáháte? Pečovali jste o člověka se zabodnutým pravítkem v ruce, který panikařil a pomalu ztrácel vědomí? Víte, jak ošetřit velkou popáleninu? Díky úžasným deváťákům a učitelskému týmu se nám podařilo toto a mnoho dalšího zinscenovat pro ostatní druhostupňové žáky. Trvalo to dlouho než přijela vytoužená záchranka a žáci měli plné ruce práce se zachraňováním. Obrovské ocenění zasluhují deváťáci, kteří si zahráli mnoho zranění, pečlivě dodržovali instrukce a přitom sami přispěli svými úžasnými hereckými schopnostmi. Po celou dobu jsme jim věřili, že se zlobí, panikaří, omdlévají, křičí, šeptají, vyhrožují nebo jsou v bezvědomí. Děkujeme!