Adventní zastavení 28.11.
Milí rodiče, srdečně Vás zveme na společné ADVENTNÍ ZASTAVENÍ v pondělí 28. listopadu 2022 od 17 do 19 hodin. Můžete se těšit na: - vystoupení Trnkosboru - rozsvícení vánočního stromu na školní zahradě - dílnu skláře L. Svobody - dílnu obchůdku Rukama Nohama + možnost zakoupení jejich výrobků - dílnu naší družiny - prodej vánočních dekorací, které vyrobily trnkové děti - občerstvení - společné setkání a povídání Akce se bude konat na školní zahradě a v přízemí školy. Těšíme se na viděnou!
14.11. 2022
Řezbář ve škole!
Milí rodiče, milí přátelé, rádi bychom Vás pozvali na Řezbářský kurzík s lektorem Markem Vodičkou, který se uskuteční na naší škole ZŠ Trnka ve středu 23. listopadu od 16:30 do 20:30 hodin. Marek bude s dětmi vyřezávat od rána do odpoledne a podvečer je vyhraněn pro Vás a pro Vaše přátele. Třeba Vám to přijde vhod jako možnost vyrobit Vašim blízkým originální vánoční dárek: lipovou misku, nebo lžíci.
Brigáda Trnkový Fashion Bazar
Dnešní večer strávila část druhého stupně dobrovolničením při přípravě Trnkového bazárku. Kromě práce jsme se hodně nasmáli a hodně najedli:-). Nechybělo módění a vytváření kreací ve stylu fashion designu! Těšíme se zítra na nejméně pětimístný výtěžek Fashion bazárku! Přijďte! A díky všem dětem za to, že věnovaly svůj volný čas dobrovolnické práci!
Svatý Martin ve druhé třídě
Druháčci oslavovali svátek sv. Martina. Připomněli si jeho život i poslání, zazpívali písničku a upekli si svatomartinské rohlíčky. Chvilky, než se upečou si krátili vybarvováním obrázků. Dnešní dopoledne si opravdu užili.
Zelenina ve třetí třídě
Dnes jsme ve 3. třídě poznávali různé druhy zeleniny. Moc se nám dařilo. Už víme, že koštál je sladký a někteří odvážlivci ochutnali i česnek proti všem bacilům! Děkujeme všem rodičům za příspěvky do závěrečné ochutnávačky!
07.11. 2022
Nahosemenné rostliny
Jaké různé otázky vás napadají, když se řekne "jehličnany"? Jak poznám jehličí jedle? Jak voní douglaska? Je nejvyšší strom rostoucí v Česku vyšší než čtrnáctipatrák? Kolik druhů nahosemenných rostlin roste na zahradě školy? Který jehličnany je jedovatý? A který má šišky jako miniaturní fotbalové míče? Bylo krásně a tak jsme tyto a spoustu dalších informací zjišťovali na zahradě.
Slova souznačná a architekti
Druháčci dnes objevovali slova souznačná. Práce ve skupinách se jim velmi dařila. Spolupráce pokračovala i při pracovních činnostech, kdy v roli architektů navrhovali části města a posléze jednotlivá díla spojili do jednoho velkoměsta. Naučili se, že když každý přispěje svojí malou částí práce, vznikne velké dílo.
Opičí dráha a draci
Prvňáci si na zahradě vyzkoušeli opičí dráhu. A zjistili, že i na školní zahradě se dají pouštět draci
07.11. 2022
Basketbal ve čtvrté
Čtvrťáci si během TV vyzkoušeli společně poprvé basketbal ⛹. Jak jim to šlo můžete ověřit v detailu.