12.11.2022 mezi 10. a 18. hodinou v ZŠ Trnka
Milé dámy, ženy, dívky, podzim si žádá revizi šatníku !!! A my vám s ní rády pomůžeme. Níže je sepsáno 5 rad, jak na to:
13.10. 2022
Stromy
Třeťáci začali nové téma - stromy. Ve třídě zjišťovali, co vše už o nich ví, a pak se vydali některé z nich prozkoumat ven.
10.10. 2022
Čechova stodola
Druháčci dnes dostali velký dárek, velikou a krásnou novou tabuli! Moc děkujeme. Během instalace tabule navštívili Čechovu stodolu v Bukové. Tématem byly staré pověsti české a tvořivá dílnička.
Čtvrťáci se seznamovali se státními symboly
Čtvrťáci dnes zkoumali státní symboly ČR a potom ve skupinách vytvářeli vlastní plakát k jednotlivým symbolů.
Třeťáci a jejich stavby
Dnes třeťáci tvořili stavby z křupek a špejlí. Vyzkoušeli jsme si svou pečlivost, trpělivost i odvahu začít znovu, pokud naše stavba nevydržela.
Nejen listopad s Trnkovým květem
V detailu naleznete nabídku (nejen) listopadových akcí Trnkového květu. Těšíme se na Vás!
Dnešní den s lesníkem a 4. a 5.třída
Učili jsme se rozpoznávat zvuky zvířat, označovat stromky k pokácení, sázet nové smrky a modříny a měřit stromy. Byli jsme svědky toho, jak tažný kůň tahá dřevo z lesa. Počasí nám přálo a děti si užily i perníčky od pana starosty. Děkujeme!
06.10. 2022
Recyvěci
Osmáci se se začátkem školního roku pustili do renovace starých křesel a židlí. Vytvořili kritéria dobré skupinové práce, ujasnili si, jak dbát na vlastní bezpečnost, a vrhli se do přečalounění plnou silou. Teď už v osmé třídě nikdo nepochybuje, že jednou ze strategií, jak šetřit naši planetu, je i méně vyhazovat a více opravovat.
Podzimní hrátky ve druhé třídě
Druháci se pochlubili podzimní úrodou, kterou si tvořili z modelíny, skládali rozstříhané básničky a nakonec opakovali abecední řazení.
Třeťáci na Vyšehradě
Třeťáci dnes vyrazili do Prahy na bájný Vyšehrad. Zkusili si přeplout Vltavu přívozem, splnili interaktivní úkoly ze starých pověstí přímo na Vyšehradě. Užili si také krásné dětské hřiště i výhledy na Vltavu a Pražský hrad.