Druháci stopují skřítka Sněžníka
Dnešní akce městské knihovny pro naše druháčky. Děti pomohly vystopovat skřítka Sněžníka, rozluštily tajemný dopis a za to obržely klíče od poznání světa prostřednictvím knížek. Krásná akce za kterou děkujeme!
30.09. 2022
Abeceda
Druháčci dnes skládali abecedu a také objevovali, jak se změní slovo, když vymění počáteční písmeno. Vytvořená slova opět řadili podle abecedy. Moc pěkná práce!
Poznáte rozdíl mezi městem a vesnicí?
Naši prvňáčci už ano! Hrají si na stavitele!
Dva sochaři a fotografie
Čtvrťáci se vydali na výstavu. Co se jim nejvíc líbilo?
Legenda o svatém Václavovi - projektový den prvního stupně
Dnes si naše prvostupňové děti připomněly svátek svatého Václava. Celodopolední projekt odstartoval brainstormingem na téma Svatý Václav a pak už následovalo divadelní představení o životě tohoto světce. Ukázalo se, že naše paní učitelky a asistentky jsou rozené herečky! Poté nastala práce ve skupinách napříč ročníky. Děti společně přemýšlely o důležitých událostech ze života svatého Václava a vtělily jim komiksovou podobu. Seznámily se také s různými atributy a místy souvisejícími s tímto světcem a všechny si vyrobily královskou korunu. A co se dětem líbilo nejvíc? Že poznaly nové kamarády i nové paní učitelky - a že jim to společně dobře šlo
Rodiče a mladší spolužáci byli pozváni k prezentacím loňských výstupů z naší první trnkové expedice, která je součástí výuky na druhém stupni. Představovalo se pět expedičních skupin: Kola a charita, Lyžníci, Malování v plenéru, Bezobratlí a Skláři. Každá skupina se tři týdny věnovala svému tématu od prvních nápadů po závěrečnou prezentaci výstupů. Všechny témata vzešla od žáků. Žákům se dostalo náležitého potlesku a ocenění za ohromnou práci, kterou za tu dobu odvedli, kam se posunuli, jak plnili své role a cíle, jak se poznali a spřátelili napříč ročníky.
První měsíc prvňáčků
Hádejte, jaká písmenka už naši prvňáčci objevili?!
15.09. 2022
Vážení návštěvníci, potěšte se pohledem do brožury všech identifikovaných bezobratlých živočichů, které expediční skupina "Bezobratlí" během expedice 2021/22 nalovila, nafotila, opět pustila, identifikovala, zakreslila a našla k nim mnoho důležitých a zajímavých informací. Z důvodu velikosti souboru jsme brožuru rozdělili do dvou částí. Naleznete v ní informace a kresby naloveného hmyzu, pavoukovců, měkkýšů a kroužkovců. Prosíme o shovívavost k občasným drobným gramatickým omylům :o)