Informace k distanční výuce
Vážení rodiče, v souladu s rozhodnutím Vlády ČR ze dne 12. 10. 2020 dochází i v naší škole k několika zásadním změnám, o kterých bychom Vás rádi touto cestou informovali.
Ředitelské volno v TRNCE vyhlášeno nebude
Nový ministr zdravotnictví dnes vyzval ředitele škol, aby na pátek vyhlásili ředitelské volno. Vážíme si jeho nabídky a zároveň chceme rodiče našich žáků informovat, že ředitelka školy ZŠ Trnka se rozhodla volno nevyhlásit a škola bude v pátek 25. 9. fungovat jako každý jiný pátek. Neznamená to, že bychom podceňovali epidemiologickou situaci, v Trnce se chováme zodpovědně a dodržujeme bezpečností opatření. Dětí a pedagogů však chybí minimum, a proto jsme se rozhodli upřednostnit vzdělání a zájem rodičů, kteří by na poslední chvíli museli řešit program pro děti a svou absenci na pracovišti. Pokud si rodiče budou přát mít dítě tento den doma, mohou jeho nepřítomnost omluvit standardním způsobem. Děkujeme za pochopení a za pozornost! Jana Derflová, ředitelka školy
Ředitelské volno v TRNCE vyhlášeno nebude
Vážení a milí, naši žáci a žákyně, rodiče i příznivci školy, dne 17. 9. 2020 vydalo Ministerstvo zdravotnictví Mimořádné opatření, které je pro nás jako pro školu závazné a jsme povinni se jím řídit. Počínaje pátkem 18. 9. 2020 je zavedena povinnost mít zakrytá ústa a nos (typicky rouškou) kromě společných prostor školy také v učebnách při výuce. Tato povinnost se vztahuje na žáky 2. st. a pedagogické pracovníky vyučující na 2. st.
09.09. 2020
Milí rodiče, v souvislosti s nařízením "Centrálního řídícího týmu Chytré karantény" platí od zítřka povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách budov, včetně škol. Netýká se to tříd, ale společných prostor (například chodeb, šaten,...) - z tohoto důvodu vás prosíme, aby si děti od zítřka nosily do školy 2 roušky (jednu budou mít na sobě, druhou v uzavíratelném sáčku). Prosíme také, aby roušky byly označené jménem nebo monogramem dítěte. Děkujeme za pochopení. S pozdravem Jana Derflová
Po dlouhých více než pěti měsících někteří žáci a žákyně opět vstoupí do dveří škol. Nejinak je tomu v případě Trnky. Pro přihlášené děti se třídy otevřely už koncem května a proběhlo pár výletů jako příležitost potkat se s kamarády a kamarádkami, což trnkovým dětem během karantény scházelo nejvíc. Výuka v běžném režimu však začíná až teď 1. září. Navíc bude ale spojená s různými opatřeními týkajícími se prevence šíření onemocnění Covid-19, čili se připravte na trochu delší čtení (opatření se navíc mohou průběžně měnit podle celorepublikové i lokální aktuální situace).
Sežene TRNKA 230 000 Kč na srpnovou rekonstrukci?
Školní rok sice končí a hlavní dveře se dnes zamknou na dva západy. Ne však na dlouho!
Z rozhodnutí MŠMT se od 8. června 2020 umožňuje osobní přítomnost žáků všech ročníků 2. stupně základní školy za účelem dobrovolných socializačních aktivit, konání konzultací či třídnických hodin. Záleží na konkrétních podmínkách každé školy, do jaké míry a v jaké podobě či rozsahu tuto možnost využije. Hlavní vzdělávací aktivitou bude i pro žáky 2.stupně ZŠ až do 30.června 2020 vzdělávání na dálku.
Od 25. 5. opět v ZŠ TRNKA
V pondělí 25. 5. 2020 zahajují pravidelný provoz dopolední a odpolední školní skupiny v ZŠ TRNKA. Provoz ZŠ bude probíhat v omezeném režimu se zvýšeným důrazem na hygienická opatření.
11.05. 2020
Kavárna pro rodiče
Zveme Vás na 1. virtuální Kavárnu pro rodiče z TRNKY, která se uskuteční v úterý 12. května 2020 od 17.00 hod. Na tomto setkání zodpovíme Vaše dotazy ohledně umožnění přítomnosti žáků 1. stupně ve škole od 25. 5. 2020. Budu ráda, když mi Vaše otázky napíšete předem na mail derflovajana@zstrnka.cz. Setkání proběhne v Google Meet (obdobně, jako se setkávají děti s učitelkami). Budeme se na Vás těšit, pouze kávu si budete muset uvařit doma sami. Jana Derflová a třídní učitelky
05.05. 2020
Od 25. 5. opět v ZŠ TRNKA
Vážení rodiče, v detailu naleznete základní informace k otevření školy od 25. května 2020.