Benefice, Vašek a vůbec žádný „trapas“! Jedině z Hořovic..

Světla v sále Kulturního domu Dobříš zhasínají. Na pódium přichází elegantní Jitka Urbanová, aby nás provedla již čtvrtým ročníkem Benefičního koncertu pro TRNKU – je sobota 30. března 2019, 18 hodin.

Nejprve se seznámil plný sál s folkovou kapelou TRAPAS, tedy s Michaelou Bernatovou (zpěv), Liborem Taušem (baskytara, zpěv), Michalem Bernatem (kytara), Martinem Boukalem (kytara) a TRNKOVÝM učitelem hudební výchovy Vaškem (Kennym) Nekolným (zpěv, perkuse).

Poté následoval dech beroucí výkon Vaška a skupiny rodičů a přátel TRNKY, kteří každý týden zpívají v naší škole hlavně pro radost – tedy s TRNKOSBOREM. Ačkoli se jednalo o jejich první veřejné vystoupení, působili suverénně a sklidili velkolepý aplaus po každé z písniček.

Publikum se na chvíli stalo součástí hudební výchovy pana učitele Vaška spolu s žáky ZŠ TRNKA, a to písní „Okolo Třeboně“. Legendární dražba pod taktovkou Bohdana Urbana přinesla díky štědrému publiku 10.500,- Kč za  výtvarné dílo „Trnková filharmonie“, na kterém se podílely téměř všechny děti z TRNKY včetně paní ředitelky (, hádejte, jakou roli ve filharmonii hraje?) a přes 2.000,- Kč za Vaškem darovaná zarámovaná trsátka.

Kdo by čekal, že už je konec, mýlí se. Na pódium opět přichází Vašek s kytarou a tentokrát s ním přichází i houslistka Anna Vtípilová – tedy uskupení „Bez klobouku bos“. Publikum je nadšené, a my v TRNCE také.

Podpora, kterou cítíme, je neuvěřitelná. Jsme za ni opravdu vděční. Díky všem účinkujícím, vytrvalé skupině organizátorů koncertu, výrobkům školní družiny, dobrotám trnkových maminek napečených s láskou k TRNCE, zvučení pana Voděry ze ZUŠ Dobříš, dekoracím květinářství Protea Květiny a Dekorace Dobříš a malým i velkým účastníkům koncertu se podařilo nashromáždit i s penězi z dražených předmětů celkem 28.560,-Kč. Výtěžek bude věnován na další etapu rekonstrukce naší školy.

Děkujeme Vám všem! Tým ZŠ TRNKA a Trnkového květu, z.s.