Kroužek - Šachový kroužek mírně pokročilí (úterý)

Kdy:  Úterý 17. - Úterý 24. září 2024

Čas:  14:30 - 15:30

Doba trvání:  9 Měsíc(ů) 7 Dny(ů) 1 Hodin

Kde:  ZŠ TRNKA

Věk:  3.-9. třída

Kapacita:  8

Cena:  1200 Kč / pololetí

Šachový kroužek bude probíhat každé úterý od 14:30 do 15:30 v ZŠ Trnka a zahrnuje 15 lekcí. V rámci kroužku je možné se zúčastnit dobříšských miniturnajů i (mini)turnajů pořádaných jinými organizacemi.

Náplň kroužku:

přechod zahájení do střední hry, ovládnutí volných sloupců, důležitost ovládnutí předpolí, fianchetový střelec, volba typu rošády, pevnost pěšcového řetězce, tlak na slabá pole.....;

Určeno pro mírně pokročilé.

Potřebné pomůcky:

Vlastní šachy.

Lektor: Jiří Kopáček

Šachy hraji od 10 let, závodně během střední a vysoké školy. Aktivní jsem na on-line webu ChessFriends od roku 2011. V průběhu studií jsem dosáhl nejvíce 2. výkonnostní třídy na úrovni tehdejšího Severomoravského kraje (v roce 1976 - 1980). Od té doby jsem bez jakékoli šachové kvalifikace a ani v tomto smyslu nevlastním žádný certifikát či jiný doklad. V Dobříši jsem vedl cca 1/2 roku šachový kroužek pro začátečníky a mírně pokročilé v městské knihovně a jeden rok v ZŠ Trnka ve školním roce 2022/2023. Nejsem pedagog a dosáhl jsem technického vysokoškolského vzdělání. S dětmi pracuji od svých 17 let jako praktikant, vedoucí a sporťák jak na týdenních setkáváních (turistický oddíl mládeže), tak na mnoha letních táborech. Celkem 3 roky jsem pomáhal manželce (cvičitelka gymnastiky 3. stupně) s cvičením 6 až 9letých gymnastek v Gymnastice Dobříš. V rámci šachu si neosobuji žádný nárok na trenérské či jiné oceňování - jsem amatér a šachy chápu jako skvělou průpravu k rozvoji logiky a kombinatoriky, což se může v životě hodit.

Prohlášení

Trnkový květ, z.s. prohlašuje, že osobní údaje zpracovává pro zajištění operativní komunikace v průběhu konání kroužku a nepředává je žádným třetím osobám. Přihlášením na kroužek vyjadřujete souhlas se zasíláním informativních e-mailů o dalších aktivitách TRNKAKCE, a to po dobu 2 let od posledního přihlášení. Pokud si nepřejete zasílat tyto informativní e-maily, napište, prosím na trnkovykvet<zavinac>zstrnkadobris.cz.

Informace o zákonném zástupci

Informace o dítěti