Eva Štenglová

Třídní učitelka druháků ve školním roce 2024/2025

Jmenuji se Eva Štenglová a od roku 2014 bydlím na Dobříši. Mám jednoho syna, který mě neustále učí něčemu novému. Ráda se procházím po krásných místech a po horách. Ve volném čase organizuji na letišti parašutistické akce, o prázdninách pomáhám již několik let s přípravou a vedením letního tábora.

Profesní portfolio

V roce 2007 jsem dostudovala Bc. obor sociální práce a nastoupila do dětského domova. Po pár letech mě vítr zavál mimo toto odvětví, abych poznala i jiná zaměstnání a zjistila, že mě to táhne opět k dětem.

V roce 2019 jsem dokončila Mgr. studium sociální práce. O rok později jsem díky kurzu asistenta pedagoga získala další cenné znalosti a zároveň poznala prostředí ZŠ TRNKA, které mě velmi nadchlo a motivuje mě k dalšímu vzdělávání, ke kterému patří např. absolvování kurzů Kritického myšlení, kurzu Učíme venku a další semináře.

V posledních letech jsem zároveň působila jako dobrovolník v hospicové péči a absolvovala jsem mnoho školení a seminářů, které se zabývají tímto tématem, např. kurz Děti a ztráta pro pedagogy.

Co je pro mě při práci důležité

Za každým z nás se skrývá určitý životní příběh, který ne vždy druzí znají. To, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Proto je třeba k dětem přistupovat individuálně, pomoci tam, kde je to třeba, rozvíjet jejich potenciál a nezapomínat na to, že i děti nás mohou mnohému naučit.

stenglovaeva<zavináč>zstrnka.cz