Alžběta Havelková

Školní psycholog

Jmenuji se Alžběta Havelková, bydlím nedaleko Berouna, mám jedno dítě a na Trnce působím jako školní psycholog.

Profesní portfolio

Vystudovala jsem obor Psychologie na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a v současnosti dokončuji systematický psychoterapeutický výcvik v Gestalt psychoterapii na Institutu pro výcvik v Gestalt terapii v Praze. Tři roky jsem se věnovala studiu českého znakového jazyka a jako dobrovolník a následně zaměstnanec jsem pracovala s lidmi s poruchami autistického spektra a jejich rodinami. Do školství jsem se dostala během studií na VŠ, kdy jsem pracovala jako asistent pedagoga. Věřím, že si díky této zkušenosti dovedu lépe představit „každodenní“ život třídy a že mi pomáhá vžívat se do zkušeností jak dětí, tak dospělých, kteří se ve škole pohybují. Mimo to mám soukromou terapeutickou praxi v Praze, kde se věnuji především práci s dospívajícími a dospělými.

Na Trnce se věnuji především preventivním, intervenčním a diagnostickým programům pro třídy a
individuálním konzultacím s žáky, rodiči a vyučujícími.

Kdy se na mě mohou žáci obrátit?
Když někdo ubližuje jim nebo někomu z okolí a potřebují podporu, když se necítí dobře, když se cítí pod tlakem, když jsou ve stresu, když potřebují vyslechnout, když mají problémy s učením a soustředěním, když se chtějí poradit kam na školu, kdykoli budou chtít…

Kdy se na mě mohou obrátit rodiče?
Pokud mají zájem o konzultaci při obtížích dítěte s učením, při výchovných problémech, v případě složité rodinné situace, pří zájmu o kariérní poradenství atd.

Co je pro mě při práci důležité

Naslouchání, které nás vede k porozumění. Respekt k individuálním rozdílům, názorům, skupinám, všem emocím a zkušenostem. Každý životní příběh je jiný, a tak se k němu i snažím přistupovat. Mým cílem není ignorovat jeho nepříjemné části, nebo se jim snažit vyhnout, ale poskytnout podporu k jejich zvládnutí a integraci. Je mi velkou ctí, že se mohu stát součástí alespoň části vašich příběhů.

havelkovaalzbeta<zavináč>zstrnka.cz