Andrea Běhounková

Výchovná poradkyně

Jmenuji se Andrea Běhounková, jsem dobříšská rodačka a mám jednoho syna. Jsem ráda, že má Dobříš TRNKU, a že jsem nově její součástí i já - v roli výchovného poradce.

Profesní portfolio

Vystudovala jsem Speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studia jsem se zaměřila na etopedii (zabývá se poruchami chování). V rámci studia jsem absolvovala praxe ve školách pro děti se SPU, také stáž v norském Oslu, kde jsem čerpala z praxe tamních škol v přístupu k žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Během studia jsem pracovala jako lektorka kurzů pro děti i dospělé. Pracovala jsem pro Českou společnost pro inkluzivní vzdělávání.
Dosud mám též zkušenost 10 let práce v českém korporátu, ze kterých těžím hlavně obrovskou osobní organizovanost, systematičnost, smysl pro detail a dotahování projektů.

Kdy se na mě mohou obrátit žáci?
Pokud mají problémy s učením nebo soustředěním, neví si rady s domácí přípravou na vyučování nebo  potřebují pomoct s kompenzací specifických poruch učení. Dále kdykoli, když se cítí smutné, něčeho se bojí nebo potřebují podpořit nebo sdílet.

Kdy se na mě mohou obrátit rodiče?
Pokud mají dítě se speciálními vzdělávacími potřebami a rádi by konzultovali možnosti jejich reedukace a kompenzace.

Co je pro mě při práci důležité

Každý bez rozdílu má právo zažít úspěch – nejen ve škole, ale v životě. Proto s pokorou přistupuji ke každému jako k osobnosti, která má co říct a čím obohatit okolí. Učíme se od sebe navzájem, a také spolu interagujeme, nežijeme v bublinách, které se nedotýkají.
Přála bych každému, aby byl přijímán a aby nejen ve škole zažil bezpečné a podnětné prostředí.

behounkovaandrea<zavináč>zstrnka.cz