Výchova bez poražených
Trnkový květ, z.s. všechny srdečně zve na přednášku a diskuzi s andragogem, terapeutem a lektorem Janem Vávrou nad tématem efektivního rodičovství "Výchova bez poražených". Akce se uksuteční v prostorách ZŠ TRNKA 4. prosince.
Bridády 22. - 24. listopadu
Od pátku do neděle budou ve škole probíhat brigády k výmalbě nové třídy. Budeme moc rádi za jakoukoli vaši pomoc.
Třicetileté výročí sametové revoluce – celoškolní projekt
„Odkaz Vítězného února naplňujeme výchovou mladé generace pro šťastný život v míru“, „Republice více práce, to je naše agitace!“, „Kupředu, zpátky ni krok“ - nejen tato hesla nás provázela celé pondělí 11. listopadu, kdy v TRNCE probíhal mezitřídní projekt k třicetiletému výročí sametové revoluce.
TRNKOVÝ FASHION BAZAR
Milé dámy, máte-li chuť oživit svůj šatník a zároveň přispět na dobrou věc, jste srdečně zvány na další TRNKOVÝ FASHION BAZAR 8. a 9. listopadu v ZŠ TRNKA. Rádi Vás uvítáme!
Setkání učitelů a vychovatelů s Květou nad vizí školy
8.10. odpoledne proběhlo v TRNCE setkání učitelů a vychovatelů TRNKY. Společně s Květou Krüger jsme se zamýšleli nad prvky školní vize a školními hodnotami.
13.10. 2019
Drakiáda
Milé děti, milí rodiče, školní družina ZŠ TRNKA Vás srdečně zve na letošní DRAKIÁDU! Bude se konat už ve středu, 16. října. Přidejte se k nám a užijte si podzimní radovánky!
29.09. 2019
Rodičovská kavárna
Zveme Vás na “Rodičovskou kavárnu”, která bude zaměřená na HODNOCENÍ. Těšíme se na Vás dne 9.10. od 17.30 - 19.00 v TRNCE. Co je cílem hodnocení ve škole? Pro koho je hodnocení určeno? Jak souvisí způsob a metody výuky se způsobem a metodami hodnocení? V TRNCE používáme jiné formy hodnocení než tradiční známkování. Rádi bychom s vámi sdíleli, co nás k tomu vede, z jakých principů vycházíme a co slovním popisným hodnocením sledujeme. Dotkneme se termínu formativní hodnocení a jeho úlohy v celém procesu. Ukážeme si, jak průběh vzdělávání souvisí se způsoby, jakými komentujeme výkony dětí.
31.08. 2019
Jsme připraveni:)
Jak už to u nás tradičně bývá, v TRNCE bylo v srpnu živo. Během posledního měsíce si lidé TRNKY připravovali svůj pracovní prostor, vybavovali třídy, místnosti školní družiny, sklady, objednávali učebnice a nakupovali sešity, připravovali si plány pro školní rok a plánovali adaptační kurzy, které čekají 2.-6. třídu na začátku září. Během srpna pracovala ve škole stavební firma, věnovala se především bouracím pracím, které jsou vždy náročné na hluk. Díky obdivuhodné lektorce a mentorce Evě Lukavské a paní ředitelce Janě Derflové měli všichni zaměstnanci ZŠ TRNKA tu možnost s vděčností projít třídenním kurzem s tématem "Nenásilné komunikace". Přípravný týden utekl jako voda. Poslední víkend před prázdninami věnovali svůj volný čas rodiče dětí brigádám. Díky jejich práci se podařilo připravit prostory obou šaten a uklidit všechny společné prostory po práci stavební firmy do čista.
25.08. 2019
BRIGÁDY V SRPNU!!
Vážení rodiče a přátelé ZŠ TRNKA, školní rok se kvapem blíží a my máme velkou prosbu o pomoc při dvou brigádách před začátkem školního roku. Jsou velmi důležité, protože se jedná o úklid a výmalbu po pracích firmy. Bez Vaší pomoci nebudeme schopni dát do září do pořádku šatny a některé chodby.
V neděli 9. června na školní zahradě?
Na zahradě základní školy TRNKA se to v neděli 9. června 2019 hemžilo malými i velkými návštěvníky tradiční Zahradní slavnosti. U školy všechny přivítala paní ředitelka Jana Derflová. Po celou akci mohly dámy nakupovat v benefičním bazárku, kde bylo možné vybírat i z povedených autorských kousků z dílny Šárky Daňkové. V jarním horku se všichni mohli občerstvit dobrotami z benefiční cukrárny spolu s lahodnou kávou, letos i ledovou, z benefiční Kavárny „U Ludvíka“. Novinkou letošního roku byly Liptovské hranolečky na grilu „U Arnoštů“, oblíbené párky v rohlíku „U Fodorů“ a indická masáž hlavy „U Jakuba a Rozárky“. Výrobky dětí z družiny byly k zakoupení po celou dobu akce.